Anestezi Programı

Resim
Anestezi Programı’nın amacı,
 ameliyatlardaki anestezi işlemlerinde hekime yardımcı olacak, ameliyatta hastanın uyutulması ile ilgili tıbbi yöntemleri hekimin talimatına göre uygulayacak yardımcı sağlık personeli yetiştirmektedir.

Anestezi Programı’nda eğitim alan öğrenciler gerek teorik, gerekse uygulama derslerde kullanılan hastanedeki ameliyathane ortamına birebir benzerlik gösteren yüksek teknolojik altyapıya sahip simülasyon ve ameliyathane laboratuvarları ile yüksek bilgi ve donanıma sahip olarak mezun olmaktadır. Güçlü bir akademik kadroya sahip olan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Anestezi Programı'ndan mezun olan öğrencilerimiz ile sağlıkta nitelikli insan gücünü oluşturmayı amaçlamaktayız.

Bu programdan mezun olan öğrencilerimize "Anestezi Teknikeri" unvanı verilmektedir. Programdan mezun olan öğrenciler, ameliyat yapılan her türlü sağlık kurumunda (devlet hastanesi, özel hastane, doğumevi, üniversite hastaneleri, özel klinikler vb) görev alabilmektedir.

Anestezi Programı mezunları, DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile çeşitli üniversitelerin Hemşirelik, Sağlık Hizmetleri, Acil Yardım ve Afet Yönetimi lisans programlarına geçiş yaparak eğitimlerini devam ettirebilirler.

Bu içerik 26.09.2021 tarihinde yayınlandı ve toplam 533 kez okundu.